Обява
Банка ДСК АД

Инспектор в отдел „Ранни просрочени вземания“- София
Описание
Основни задължения:
Управление и събираемост на просрочени кредити на физически лица;
Анализ на новопостъпилите случаи в просрочие;
Провеждане на телефонни разговори с длъжници, съдлъжници, поръчители;
Осъществяване на срещи със задължени лица в офис на Банката, с цел изясняване на възможностите за погасяване на просрочени вземания, включително и с фокус към преговори за преструктуриране и/или разсрочване на задълженията, доброволна реализация на обезпеченията по ипотечните кредити;
Изготвяне на предложения за преструктуриране след анализ на състоянието на задължените лица, възможността за обезпечаване на дълга; състоянието на кредитната обезпечена експозиция на длъжника и достатъчност на обезпечението при обезпечени вземания;
Изготвяне на договори, допълнителни споразумения, анекси към договор за кредит или други договори с клиенти, съобразно параметри на одобрено предложение и в изпълнение на съответното решение на компетентен орган; Подписване на допълнителни анекси, договори, споразумения;
Договаряне със задължените лица относно извършване на доброволни продажби, при обезпечени вземания;
Генериране на заявки за посещение на адрес на задължените лица от Мобилен Агент събиране на вземания.

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – висше; образователно-квалификационна степен „ бакалавър ”;
Професионален опит: минимум две години трудов стаж във финансовата или банковата сфера, по възможност в звена, извършващи кредитиране на граждани и МСП и/или събиране на просрочени задължения;
Теоретически и практически познания в областта на банковото дело;
Лоялност, аналитично мислене, умения за самостоятелна работа и в екип, много добри комуникативни умения, умения за водене на преговори, способност за предлагане на бързи и правилни решения; Много добра компютърна грамотност – MS Office (Word, Excel, Outlook);
Познания на английски език.

Ние предлагаме:
Възможност за професионално развитие в банката с най-голяма клиентска база в България на динамична и предизвикателна позиция, предлагаща свобода да реализирате вашите идеи;
Конкурентно възнаграждение и атрактивна бонусна схема съобразена с индивидуалното представяне;
Здравословна работна среда в страхотен екип от професионалисти и атрактивна сграда в сърцето на София.

Необходими документи за кандидатстване:
Мотивационно писмо;
Професионална автобиография /CV/ на български език – с актуална снимка.
Изисквания към кандидата

Трудов опит:

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:
Банково дело
Адрес:
ул. “Московска” 19, Централно управление
Дата:
15.Септември.2022
Детайли за организацията:
Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК