Обява
Банка ДСК АД

Юрисконсулт Банкови Дейности - София, Пловдив, Стара Загора, Русе и Перник
Описание
Основни задължения:
Изготвяне на правни становища по жилищни и ипотечни кредити, включително по бизнес кредити в сегмент Малък бизнес;
Предоставяне на консултации по правни въпроси, свързани с кредитните сделки, тяхното структуриране и обезпечаване;
Съгласуване на договорната документация по кредитни сделки, включително договори за кредит и анекси към тях, договори и анекси за учредяване на обезпечения, нотариалните актове за покупко-продажба, за учредяване на договорни ипотеки/молби за вписване на законни ипотеки и др.;
Представителство на Банката в нотариални производства по учредяване, подновяване, заличаване на ипотеки;
При необходимост, процесуално представителство на банката пред всички правораздавателни и правозащитни органи, както и в производства, образувани пред административни органи.

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – висше юридическо, степен - „Магистър по право” с издържан теоретико-практически изпит за успешно завършен стаж за правоспособност;
Професионален опит – минимум 2 (две) години професионална практика;
Опитът в банкови и финансови институции е желателен, но не е задължителен;
Познава основните нормативни актове като: Закон за кредитните институции, Наредби на БНБ, Търговски закон, Закон за задълженията и договорите, Закон за особените залози, Закон за устройство на територията, Закон за собствеността, Семеен кодекс, Гражданско - процесуален кодекс, Закон за наследството, Закон за договорите за финансово обезпечение, Административно - процесуален кодекс и др.;
Добра компютърна грамотност;
Добро ниво на английски език, позволяващо изготвяне на типизирани документи, както и провеждане на кореспонденция, четене на работни документи и презентации;
Добри комуникативни способности, инициативност, желание за самоусъвършенстване и умения за работа в екип;
Способност за ефективно организиране на работния процес и спазване на поставени срокове;
Способност за всестранно анализиране и законосъобразно решаване на правни казуси.

Ние предлагаме:
Отлични възможности за професионално и кариерно развитие в една от водещите банки в България;
Ваучери за храна на стойност 200 лв на месец;
25 дни платен годишен отпуск;
Допълнително здравно осигуряване;
Ползване на преференциални условия за жилищни и ипотечни кредити.
Бонусна система в зависимост от постигнатите резултати;
Преференциални условия за Мултиспорт / КуулФит карта;
Отстъпки в редица големи компании;
Вътрешни обучения и академии;
Бонус „Препоръчай приятел“.

Необходими документи за кандидатстване:
Актуална автобиография
Изисквания към кандидата
Образование: Магистър

Трудов опит:
С професионален опит над 3 г.

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:
Правни и Юридически услуги
Населено място:
Гр. София, Гр. Пловдив, Гр. Стара Загора
Адрес:
ул. “Московска” 19, Централно управление
Дата:
25.Април.2024
Организация:
Фирма/Организация Директно търсеща служители
Детайли за организацията:
Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК
Внимание: Некоректни потребители публикуват обяви на импулсни телефони започващи с 0481, 0871, 0881, 0890, 0891, 0900.