Обява
VIVACOM

Старши специалист Планиране на мрежи за съвременни телеком услуги – гр. София
VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

Анализ на инфраструктурата за достъп до услуги (Ethernet, GPON, ADSL и VDSL) по отношение на капацитет, производителност и надеждност. Автоматизиране процеса на събиране на данни, моделиране на мрежата и презентиране на резултатите от анализите на мрежата
Създаване на архитектура на мрежата
Създаване на цялостна архитектура за предоставяне на телеком услуги на частни и бизнес клиенти
Планиране на развитието на мрежите на база на архитектурата им
Отговаря за валидация на мрежови дизайн чрез тестове
Определяне на критични елементи на дизайна
Дефиниране на тестове за проверка на работата на критичните елементи
Изпълнение на тестовете, анализ и документиране на резултатите
Дизайн на решения за разширение или оптимизация на мрежата на база тенденции в натоварването и промени в изискванията на съществуващи и очаквани нови услуги и реализация на решенията в мрежата

ИЗИСКВАНИЯ

Висше образование, степен бакалавър или магистър по Телекомуникационни технологии, Информационни технологии или сходна област
Препоръчително 2 години опит на позиция в доставчик на услуги в сферата на телекомуникациите
Познания и практически опит в областта на Ethernet базирани комуникационни мрежи, GPON и ADSL/VDSL мрежи за достъп
Задълбочени познания при работа с комутатори и маршрутизатори
CCNP или аналогичен сертификат ще се счита за предимство
Практическо ползване на скриптови езици за програмиран – Python, Perl, Tcl/Tk, expect ще се счита за предимство
Много добра компютърна грамотност – MS Office, Excel, Visio
Отлично владеене на английски език – писмено и говоримо
Аналитично мислене, ориентация към практически решения на проблеми
Работа в екип, споделяне на знания

Ние Ви предлагаме:
Професионално развитие в най-голямата и високо технологична телекомуникационна компания в България
Обучение за придобиване на специфични познания и умения, свързани с работата и бъдещото развитие в компанията
Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки
Изисквания към кандидата
Образование: Бакалавър

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Служители

Категория:
Телекомуникации
Адрес:
Цариградско шосе 115
Дата:
26.Октомври.2020
Организация:
VIVACOM
Детайли за организацията:
Повече информация за VIVACOM може да получите ТУК