Обява
VIVACOM

Инженер поддръжка на радио и телевизионни услуги в Централна станция София
VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, сателитни комуникации до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

Отговаря за работоспособността на мрежите и устройствата в Централна станция София по приемане и обработка на аудио и видео сигнали
Регистрира прекъсвания и съдейства при отстраняване на повреди от национални и международни мрежи
Работи със специализирани системи за наблюдение и контрол на мрежата, измервателни уреди и контролни монитори при регистриране, локализиране и отстраняване на инциденти на сигналите идващи от студиата на клиентите, тяхното енкодиране и изпращане към Телепорта за излъчване към сателит
Обезпечава правилната експлоатация на съоръженията и качеството на услугите - Playout servers, audio and video encoders, audio and video decoders и др.
Комуникира с техническия персонал на други оператори или студия при отстраняване на проблеми (БНР, БНТ, бТВ, Нова ТВ, FOX International и др.)
Проактивни дейности при отстраняване на проблеми, базирани на технически анализ, използване на добрите практики за повишаване надеждността и качеството на услугите и вземане на превантивни мерки при възможност
Оказва съдействие при въвеждане в експлоатация на нови съоръжения по проекти на VIVACOM по пренос, обработка, криптиране, мултиплексиране и излъчване на аудио и видео сигнали
Работа по график 24/7 – 12 часови смени

ИЗИСКВАНИЯ

Висше образование по Телекомуникации, Радио и телевизия или Електроника и автоматика
Отлични компютърни умения – MS Office, MS Visio
Добро ниво на владеене на английски език – писмено и говоримо
Умения за работа в екип
Комуникативност, организираност и отговорност
Свидетелство за управление на МПС – кат. В или по-висока

Ние Ви предлагаме

Професионално развитие в най-голямата и високо технологична телекомуникационна компания в България
Обучение за придобиване на специфични познания и умения, свързани с работата и бъдещото развитие в компанията
Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки
Изисквания към кандидата
Образование: Бакалавър

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:
Инженери
Адрес:
Цариградско шосе 115
Дата:
13.Август.2019
Организация:
VIVACOM
Детайли за организацията:
Повече информация за VIVACOM може да получите ТУК