Обява
ДЗИ–Общо застраховане” ЕАД

Главен експерт имуществени и технически рискове- София
ДЗИ е един от най-разпознаваемите брaндове на българския застрахователен пазар, с над 70-годишна история. Ние сме част от белгийската KBC Group, която понастоящем е и най-голямата финансова група в България, обединяваща водещи компании от целия спектър на финансови услуги, включително банкови, застрахователни, пенсионни, лизингови и управление на активи.

Като един от лидерите на българския застрахователен пазар ДЗИ продължава да се развива успешно и в корпоративния сегмент, който заема ключово място в продуктовото портфолио на компанията и амбициозните ни планове за растеж.

За нашия отдел Корпоративно и специализирано застраховане сме в процес на търсене на Главен експерт имуществени и технически рискове.

Профил:

Управление на портфейл от средни и големи корпоративни клиенти по линии бизнес Имуществено и техническо застраховане. Позицията е основно с профил подписваческа дейност, но включва и преговори и комуникация с големи застрахователни брокери, както и с факултативни презастрахователи и брокери за по-комплексните запитвания.

Задължения и отговорности:

• Извършва експертен анализ и оценка на рисковата експозиция на корпоративните клиенти от портфейла на ДЗИ (т.нар. underwriting);
• Изготвя оферти, условия, калкулации, води кореспонденция и одобрява запитвания за оферти, изготвени от търговската мрежа на ДЗИ;
• Участва пряко в изготвяне на оферти за структуриране и пласиране на по-комплексни полици ( съ-застраховане и др.);
• Води комуникацията, участва в преговори, срещи и кореспонденция с брокери при работа по специфични запитвания за големи корпоративни клиенти;
• Работи в сътрудничество с експертите от различните канали на продажба на ДЗИ при анализ на риска и изготвяне на оферти и условия по конкретни запитвания за корпоративни клиенти в линии бизнес имущество и технически застраховки;
• Участва активно в дейността по оценка на риска за клиентите от поверения му портфейл, като съдейства на риск инженерите и анализира изготвените доклади;
• Подпомага и консултира останалите експерти от екипа по имуществено застраховане при необходимост;

Изисквания към кандидата:

• Предходен опит (поне 3 години) в линия бизнес Имуществено застраховане на сходна позиция (подписваческа дейност или ликвидация на щети за големи и средни клиенти по имуществено застраховане);
• Наличие на познания и опит и в техническо застраховане ще се счита за предимство;
• Опит в обслужване и работа с корпоративни клиенти и брокери;
• Опит при работа с тарифи, калкулации, общи и специални условия в областта на имущественото и техническо застраховане;
• Добро познаване на нормативната база в застраховането и управлението на риска;
• Отлични комуникативни, организационни и аналитични умения;
• Владеене на английски език;
• Висше образование.

Ние Ви предлагаме:

• Коректни трудово правни отношения и възможности за бонуси при постигане на поставени цели;
• Отлична възможност за професионална реализация във водеща компания на българския застрахователен пазар, част от KBC Group, една от основните банково-застрахователни групи в Европа;
• Пакет от допълнителни придобивки включващ здравна застраховка с широки пакети, застраховка злополука, ваучери за храна и преференциални условия при използване на продукти на компаниите част от KBC Group.

В ДЗИ вярваме, че успеха не е цел, а пътешествие, в което Вие водите. Това ни мотивира да развиваме служителите си и да ги подпомагаме по пътя на техния кариерен растеж.

Предизвикахме ли интереса ви? Моля изпратете Ваша автобиография, ще се радваме да се запознаем!

Вашата кандидатура ще бъде разгледана в пълна конфиденциалност и при спазване на правилата за защита на личните данни.
Изисквания към кандидата
Образование: Бакалавър

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:
Застрахователна дейност
Населено място:
Гр. София
Адрес:
ул. Константин Преславски 1
Дата:
4.Април.2024
Организация:
Фирма/Организация Директно търсеща служители
Повече информация за ДЗИ–Общо застраховане” ЕАД може да получите ТУК