Обява
Ingram Micro

Специалист Управление на вземания с Немски език
Искаш да станеш част от екипа на голяма международна компания?

Имаш желание да се развиваш в областта на Финанси и Счетоводство?

Тогава може би нашето предложение ще предизвика интерес:

Можеш да станеш част от нашия Финансов отдел в един динамичен млад екип, с възможности, както за стартиране на кариерата, така и за развитие!

Ingram Micro Ви предлага страхотна възможност за старт на Вашата кариера в желаното направление и за придобиване на знания, умения и трудови навици в реална работна атмосфера.

С какво за занимава компанията?

Ingram Micro е най-големият дистрибутор на ИТ продукти. Компанията поддържа глобални операции чрез обширна мрежа за продажби и дистрибуция в Северна Америка, Европа, Близкия изток и Африка, Латинска Америка и Азиатско-тихоокеанския регион. В България компанията стъпи през 2012 г. и получи отличието „Инвеститор на годината”. Към началото на 2018 г., в центъра за споделени услуги в София работят над 1000 души, които се занимават основно с административни и аналитични дейности.

Основни отговорности:

Управление на вземанията от стратегически европейски клиент за Инграм Майкро.
Следи за спазването на договорните условията по търговската дейност.
Извършва разследване и разрешаване на оспорвани позиции по финансови документи, включително вътрешно проследяване в рамките на компанията, за да се съберат необходимите факти, документация и статус.
Ранна ескалация на ситуации, при които клиентът не се очаква да извърши плащания навреме. Специалистът трябва да продължи да работи проактивно за разрешаване на казуса и събиране на дължимата сума, информирайки ръководителя на екипа при необходимост.
Изготвяне на различни справки въз основа на искане на клиента или мениджмънта на компанията (седмично и месечно)
Проверка на показатели за оборота на капитала, изготвяне на прогнози и плащания, като комуникира на различни нива на мениджмънт (на месечна база)

Комуникация:

Провежда конфeрентни разговори с други отдели или клиента, за да бъдат обсъдени текущи въпроси – (седмично)връзка с клиента, за да се осигури свободен поток на информация и сътрудничество при осигуряване на договорените търговски условия.
връзка с вътрешните отдели по страни, за да се гарантира открит диалог и добра работа в екип за своевременно разрешаване на проблемни ситуации.

Успешните кандидати биха имали:

• Образование в сферата на финанси, икономика и бизнес администрация е предимство
• Отлично писмено и устно ниво на владеене на немски език и английски
• Отлични умения за работа с MS Excel и способност за работа с голем обем от данни
• Умения за ефективна комуникация с хора и работа в екип
Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език, Немски език

Трудов опит:

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Служители

Категория:
Финанси
Адрес:
бул. Цариградско шосе N115
Дата:
27.Ноември.2018
Детайли за организацията:
Повече информация за Ingram Micro може да получите ТУК